Počasí na Korsice

Počasí na Korsice je v celku příznivé. Pokud hledáte slunečnou dovolenou, nebude jistě zklamáni, protože slunce na Korsice svítí 2731 hodin ročně, a asi jen 82 dnů je deštivých. Díky středomořskému podnebí se můžete obzvláště ve vyšších polohách setkat s mohutnými srážkami a bouřkami, které postihují zejména horské oblasti. Většinou mají ale velmi krátké trvání.

Průměrná roční teplota na Korsice je okolo 20°C, průměrné letní teploty dosahují o pět stupňů více. Největší vedra Korsika zaznamenává v letních měsících, počínaje červnem, a trvají obvykle do září. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy teplota vzduchu obvykle přesáhne 27°C, a teplota moře 25°C. Podzim bývá velmi mírný, a spíše deštivý. V zimě jsou hory pokryté sněhem a zamrzlá jsou taktéž horská jezera. Nejvíce sněhu se dá očekávat v únoru a březnu.

Stejné podmínky ale neplatí pro přímořské oblasti, tam je obvykle relativně teplo a teplota moře neklesá pod 15°C. Jaro se poté stává velice příjemným obdobím, je teplé a slunečné. V březnu se v nížinách probouzí bujná zelená vegetace, která je nejkrásnější v dubnu a od května počíná umírat, kdy je postupně zahubena prudkým letním sluníčkem. V každém ročním období je třeba počítat s vanoucím větrem, jehož rychlost a směr se různě mění.

Doporučujeme: levné letenky


Korsika dovolená| korsika dovolená|