Korsická měna

Protože je Korsika součástí Francie, od 1. ledna 2002 je korsickou měnou taktéž euro. Peníze si můžete vyměnit v přítomných směnárnách, kde zaplatíte jednorázový poplatek za vykonání transakce, a také procentuální sazba se různě liší. Doporučuje se tedy buď si najednou vyměnit větší obnos peněz nebo ještě lépe si dostatečný počet eur vézt z domova.

Platit lze i platebními kartami, a to zejména na čerpacích stanicích nebo v luxusnějším obchodech a někdy i v supermarketech. Nejméně problémů vás potká, pokud jste vlastníky karet VISA. Naopak na platby šekem se nespoléhejte. Buď budete odmítnuti nebo zaplatíte velmi vysoký poplatek.

Ceny na Korsice

Pamatujte na to, že je dobré u sebe mít vždy potřebný obnos peněz, protože ceny na Korsice nejsou z těch nejpříznivějších. Můžete zde čekat vyšší i o 30% vyšší ceny než například ve Francii. Nejvýhodnější je nakupovat na okrajích velkých měst, jakými jsou Bastia, Ajaccio nebo Porto-Vecchio. Naopak ve známých turistickým střediscích Porto a Bonifacio jsou ceny dost vysoké, tato letoviska patří k nejdražším. Možná vás překvapí, že na tržištích zaplatíte vyšší cenu než v normální samoobsluze. Důvodem je, že trhovci uvádějí, že jejich zboží je čerstvější a prochází ekologickou výrobou.

Doporučujeme: levné letenky


Korsika dovolená| korsika dovolená|