Jídlo a pití na Korsice

Korsika je zemí, na kterou budete rádi vzpomínat nejenom kvůli jejím přírodním krásám a průzračnému moři, ale vryje se vám do paměti také jako stát, ve kterém si jistě pochutnáte. Korsická kuchyně je ovlivněná všemi středomořskými národy, tudíž nabízená jídla a chutě jsou skutečně rozmanité.

Příprava jídel je většinou dlouhá a pečlivá procedura a stolování se stává jakýmsi příjemným obřadem, který má zpravidla tři chody. Korsičané, stejně jako jiné jižní národy žijí v noci, tudíž i večeře, hlavní jídlo dne, se posouvá do pozdějších večerních hodin. Nezbytnou součástí každého pokrmu je bílé pečivo, které je pro Korsičany základním kamenem, a které se zásadně nekrájí, ale odlamuje se nebo trhá.

K dobrému jídlu nesmí chybět čistá voda, pivo nebo víno. Místní obyvatelé jsou velkými gurmány a dokáží zkombinovat pro nás nezkombinovatelné. Například můžete jako přílohu k řízku dostat těstoviny s omáčkou.

Hlavními pokrmy jsou těstoviny, všechny druhy masa, hodně zeleniny, dary moře nebo třeba pizza, a vše provoněné specifickým a rozmanitým kořením. Po jídle je obvyklé dávat si dezert v podobě různých druhů sýrů, sladký zákusek nebo zmrzlinu. Pokud jste milovníky dobrého vína, na Korsice budete mít dostatek příležitostí jich pár vyzkoušet. Ke každému jídlu vám totiž obvykle přinesou k němu se hodící novou láhev vína, aniž byste tu předchozí dopili. Také byste měli vědět, že Korsičané jídlo nedojídají, spíše si z něho vyberou pro ně to nejchutnější, a zbytek potom nechávají na talíři.

Typické korsické pokrmy

Velmi používanou surovinou jsou sýry. A to jak kravský, tak i ovčí a kozí. Nejoblíbenějším sýrem, který je součástí velké části pokrmů je ovčí sýr broccio. Pokud byste rádi ochutnali nějaké místní speciality, můžete si objednat panenku z divokého kance nebo kuřecí maso zalité koňakem Napoleon. Mezi místní oblíbené pochoutky patří také různé druhy paštik. Ze sladkých dobrot byste měli vyzkoušet koblihy, jejichž součástí je již zmiňovaný sýr broccio a různé druhy muk, včetně kaštanové mouky. To vše je obalené v cukru.

Doporučujeme: levné letenky


Korsika dovolená| korsika dovolená|