Jak se dostat na Korsiku

Na Korsiku se dostanete pouze dvěma druhy přepravy. A to buď letecky nebo trajektem.

Na Korsiku letecky

Letecky je to mnohem jednodušší a kratší i přes to, že z Prahy na Korsiku neexistuje přímý let. Musíte přestoupit na jednom z letišť v Paříži nebo v Lyonu, což bývá v letních měsících výhodnější. Z Paříže létají na Korsiku pravidelné přímé lety, obvykle i třikrát denně. Letiště jsou na Korsice rozmístěna v blízkosti měst Ajaccio, Calci, Bastia a Figari.

Na Korsiku autem

Druhým možným druhem přepravy je automobil, a následně trajekt. Budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz, a také tzv. zelenou kartu o tom, že máte řádně uhrazené zákonné pojištění vašeho vozu. Cena trajektu i rychlost závisí na tom, jakou lodní společnost vyžijete a v jakém měsíci. Pravidelné spoje poskytují společnosti z francouzských a italských přístavů.

Pro Čechy je výhodnější využít trajekty jedoucí z italských přístavů, tedy například z Janova, Livorna, Savony nebo La Spézia. Spojení s Korsikou trvá normálním trajektem okolo čtyř hodin, ale pokud využijete rychloloď, korsické pobřeží se vám otevře již po hodině a půl cesty. Místo na trajektu je možné si rezervovat již z České republiky, což se vám vyplatí zvláště v případě, že cestujete ve větší skupině osob a více dopravními prostředky. Obvyklá cena jedné cesty trajektem bývá okolo 20 EUR na osobu, cena automobilu závisí na jeho velikosti. Pokud budete chtít cestovat na Korsiku z Francie, tak trajekty vyplouvají z Nice, Marseille a Toulon.

Doporučujeme: levné letenky


Korsika dovolená| korsika dovolená|