Cestování po Korsice

Korsika je dobře propojena silniční sítí, tudíž se můžete bez problémů dopravovat po ostrově i několikrát za den. Dále jsou k dispozici železniční tratě, pronájem automobilu nebo můžete podnikat romantické projížďky na kole.

Automobil a jeho pronájem

K řízení automobilu na Korsice budete potřebovat trochu zkušeností, protože silnice se v mnoha případech klikatí s velkými výškovými rozdíly, ale jejich kvalita se rok od roku zlepšuje. Pokud nemáte k dispozici vlastní automobil, můžete si jej vypůjčit v jedné z mnoha půjčoven na ostrově. Budete potřebovat prakticky jen mezinárodní řidičský průkaz a peníze.

Dopravní značení, předpisy i povolená rychlost jsou prakticky totožné jako u nás. Nezapomeňte si však před cestou připnout bezpečností pás, a to na všech sedadlech!

V případě, že si zapůjčíte motocykl nebo skútr, přilba je také nutností. Měli byste mít na paměti, že pohonné hmoty je výhodné načerpat ve větších městech, protože dál od měst síť benzínových pump řídne.

Silinice na Korsice jsou kvalitní, na severu je i malý kousek dálnice. Jinak jsou ale členité a křivolaké!

Typy na úžasné vyjížďky

Samotná cesta autem může být na Korsice nádherný zážitek. Na ostrově je mnoho desítek míst, kam se vyrazit projet. Pro začátek vám doporučíme alespoň dvě trasy autem:

  • Vivario do Ghisoni Jenom kousek za Corte se vydáte na západ. Přes dvě velké stoupání se úchvatnou krajinou dostanete až do lyžařského střediska Ghisoni.
  • Cap Corse – Baraggio – Nádherné objevování samotného severu ostrova, kde poznáte božský klid i zajímavé výhledy ze silnice na moře.

Taxi

Taxi je snadno dostupné ve městech, a samozřejmostí je v turistických centrech.

Autobusová doprava

Cestovat autobusem po Korsice je díky množství autobusových dopravců velmi snadné, a dostanete se prakticky všude po ostrově. Hlavní autobusové nádraží se nachází v centru hlavního města Ajaccio. Je dobré se před jízdou informovat na ceny jízdenek, poskytovaných jednotlivými dopravci, protože jejich výše se někdy významně liší. Některé společnosti také provozují výlety po celé Korsice. Jízdenky se kupují zpravidla na autobusovém nádraží.

Na korsické autobusy je spolehnutí

Vlak

Jízdu vlakem si bezesporu užijete, protože vás čeká cesta okolo moře a následně stoupání až do výšky 900 m.n.m do horské oblasti Vizzavona, odkud trať opět padá do údolí k moři.

Železniční trať si velkou oblibu získala na počátku 20. století, kdy sloužila jako dopravní prostředek korsických, francouzských, ale i anglických aristokratů do jejich honosných sídel v již zmíněné Vizzavoně.

Trať je dlouhá 231 km a je spojnicí mezi mezi hlavním městem Ajacciem a druhým významným městem na ostrově, kterým je Bonifacio. Cena jízdného vás asi příliš nepotěší, je poměrně vysoké, ale lze uplatnit různé druhy slev. Například skupinové, turistické nebo rodinné jízdné. Doporučit vám můžeme trasu Bocognano-Vizzavona-Corte.

Romantický vláček na Korsice

Vlakové trasy

  • Bastia – Porto Vecchio
  • Calvia – Ajaccio
  • Propojení obou tras mezi Casamozza – Ponte Leccia

Vyjížďky na kolech

Pro výlety po Korsice na kolech byste si měli pořídit kvalitnější kolo s rychlostními převody a dobrými brzdami. Cesty jsou totiž velmi členité a ne vždy patřičně upravené. Jejich kvalita i povrch se často náhle mění.

Je dobré jezdit po vedlejších silnicích a vyhýbat se hlavním silničním tahům, které se stávají díky zběsilosti některých korsických řidičů pro cyklisty nebezpečné.

Rozhodně respektujte pokyny, které jsou uvedeny na značkách nebo výslovných zákazů a doporučení správců korsického parku, ve kterém se budete s kolem pohybovat. Je to radost.

Cestování na Korsice na kole má své kouzlo

Doporučujeme

Levné letenky od Invia


Korsika dovolená| korsika dovolená|